Drobečková navigace

E-shop > Vlákna a materiál > Potřeby pro plstění > Jehly

Jehly

Jehly typu triangular jsou jehly s trojúhelníkovitým průřezem, mají tři hrany, ve kterých jsou zářezy, které při plstění zachytávají vlákna a pohybem jehly je proplétají do sebe. Prodávají se v pěti velikostech, ty nejsilnější mají číslo 19, jsou vhodné pro plstění velmi silných ovčích vláken, nebo i dalších vláken jako je len, juta, konopí apod. Silné mají číslo 32 nebo 36, jsou vhodné na opracování základního 3D tvaru z rouna, střední mají číslo 38 jsou určeny pro základní práci při plstění, a jemná s číslem 40 a nejjemnější s číslem 46 jsou vhodné na vypracování malých detailů a zaplstění malého množství barevného rouna.

Jehly typu hvězda mají stejné použití jako jehly triangular, oproti nim však mají čtyři strany, takže mohou zachytit více vláken a plstění s nimi je rychlejší. Prodávají se v jedné velikosti č.38.

Jehly reverzní mají opačné uspořádání zářezů oproti jehlám triangular a hvězda, takže vlákna do výrobku neproplétají, ale naopak z uplstěného tvaru vlákna vytahují ven, což umožňuje vytvářet místa s chlupatým efektem. Prodávají se varianty střední s číslem 32 a jemná s číslem 40.

Jehly korunkové mají zářezy pouze u špičky jehly, takže tvoří jakousi korunu. Jsou vhodné pro vkládání vláken, používají se např. při tvorbě rebornových panenek pro zavádění vlásků, nebo na jemné detaily. Prodávají se varianty střední s číslem 32 a jemná s číslem 38.

Všechny jehly můžete používat samostatně, nebo v držáku pro jednu nebo více jehel, které máme také v nabídce.


Parametrické vyhledávání

Zobrazeno 13 položek

Jehla na plstění - hvězda

Jehla pro plstění za sucha. Vhodná pro jemnější a rychlejší plstění a jako alternativa k běžným trojhranným jehlám. Má čtyři hrany a hvězdicovité ostří.

Cena
18,00 Kč

Jehla na plstění - spirálová

Jehla pro plstění za sucha. Spirálové jehly jsou novinkou, u které výrobce slibuje snazší a přesnější vnikání jehly do plsti díky hranám stočeným do spirály.

Cena
19,00 Kč

Jehla na plstění - extremě silná

Pro fanynky plstění zasucha - kuriozní jehla na plstění. Je stejně dlouhá jako klasické jehly, v horní části i stejně silná, ale v dolní části je cca čtyřnásobně silná. Výrobce píše, že je určená k zaplstění silných vláken jako juta, len, ramie nebo konopí.

Cena
10,00 Kč

Jehla na plstění - jemná

Cena
16,00 Kč

Jehla na plstění - korunková jemná

Tenká jehla se zářezy pouze na konci jehly vhodná pro plstění jemných detailů nebo zapravení vlásků do hlavičky rebornových panenek.

Cena
16,00 Kč

Jehla na plstění - korunková střední

Cena
16,00 Kč

Jehla na plstění - reverzní jemná

Jehla pro plstění za sucha. Reverzní -opačné- uspořádání zářezů oproti jehlám klasickým umožňuje z uplstěného tvaru vytahovat vlákna ven a vytvářet tak na plsti chlupaté efekty.

Cena
22,00 Kč

Jehla na plstění - reverzní střední

Jehla pro plstění za sucha. Reverzní -opačné- uspořádání zářezů oproti jehlám klasickým umožňuje z uplstěného tvaru vytahovat vlákna ven a vytvářet tak na plsti chlupaté efekty.

Cena
22,00 Kč

Jehla na plstění - silná

Silná trojhranná jehla pro plstění za sucha - vhodná pro hrubé zaplstění základní práce.

Cena
16,00 Kč

Jehla na plstění - středně silná

Cena
16,00 Kč

Jehla na plstění - superjemná

Velmi tenká jehla pro plstění za sucha - vhodná pro vykreslování těch nejdrobnějších detailů. Pod další položkou nabízím také jehly středně silné vhodné pro základní zaplstění.

Cena
24,00 Kč

Sada tří jehel na plstění

Sada jehel na plstění obsahuje tři základní jehly pro plstění - triangular - jemnou, střední a silnou.

Cena
48,00 Kč

Sada pěti jehel na plstění

Sada jehel na plstění obsahuje pět jehel - tři jehly triangular - jemnou, střední a silnou, jednu jehlu hvězdu jemnou a jednu jehlu reverzní jemnou.

Cena
90,00 Kč

Zobrazeno 13 položek

Změna velikosti písma

1106_1436.jpg

 

 

 

Fulltextové vyhledávání

Cizí měny

  • Koruna česká
  • Euro